Transzhumanizmus vagy spiritualizmus? – a Nádasdy Akadémia szervezésében
16.00 A színház evolúciója, bevezető a misztériumdrámák elé – Frisch Mihály előadása Ertsey Attila tolmácsolásában / Kiállítótér, Apszis
17.00 Rudolf Steiner: A beavatás kapuja és a lélek megpróbáltatása (részletek) 50 perc - a Rudolf Steiner Szeminárium társulata előadásában, művészeti vezető: Varga-Szemes László / Kiállítótér, Apszis
Az előadásról:
A társulat három jelenetet mutat be Rudolf Steiner első és második Misztériumdrámájából, amelyek 1910-ben és 1911-ben születtek.
Az I. dráma 7. jelenete a szellemi világban játszódik, ahol Johannest lelki erők segítik útján, hogy találkozhasson lelki-szellemi társával, Máriával és így megerősödve új feladatok felé induljanak, hogy ezzel másokat is segítsenek.
Az I. dráma 8. jelenetében a művészet, jelen esetben a festészet nagy kérdése kerül előtérbe: honnan szerzi inspirációját Johannes, a festőművész és alkotása milyen hatással van a szemlélőkre? Különösen erőteljesen hat a kép Dr. Straderre, a mérnökre, akit feldúl ez az új tapasztalata.
A II. dráma 5. képében egy másik tudóst, Capesius professzort érik fontos felismerések az ember és a világ mivoltával kapcsolatban egy erdei ház kertjében Félix Balde és felesége, Felicia jóvoltából.
A program a Rejtett történetek – az életreform mozgalmak és a művészetek c. kiállításra szóló belépőjeggyel látogatható.
A program a Nádasdy Akadémia szervezésében megvalósuló SZIMPÓZIUM keretén belül valósul meg. A Szimpózium teljes programja a Nádasdy Alapítvány honlapján található. http://nadasdyalapitvany.hu/
Támogatók: NKA, Kós Károly Alapítvány
A helyszínt biztosítja: Műcsarnok