Amrita Sher-Gil (1913-1941)

Amrita Sher-Gil az első modern indiai művész, Baktay Ervin unokahúga, tanulmányait Párizsban és Zebegényben végezte, s noha 27 évesen meghalt, monumentális életművet hagyott maga után, aminek java részét a delhi Nemzeti Galériában őrzik. A magyar művészettörténet és közönség előtt ismeretlen, Indiában "nemzeti kincs". Műveiben többek között felveti a női identitás, illetve a nemzeti identitás ma is aktuális kérdéseit.

A kiállításon 25 festménye kerül bemutatásra, mellettük párizsi kollégáinak, a Forces Nouvelles csoport tagjainak illetve magyar kortársainak azokat a képeit is kiállítjuk, melyek az ő művészetével kapcsolatba hozhatók az 1930-as évekből.

A kiállításon bemutatjuk VIVAN SUNDARAM indiai képzőművész Megismételt felvételek a Sher-Gil Archívumból: képek az "Amrita" sorozatból című művét.

A Duna TV Rt. és az Ernst Múzeum a kiállítás keretében bemutatja Sára Sándor Amrita Sher-Gil című három részes dokumentumfilmjét (2001), mely a kiállítás időtartama alatt folyamatosan megtekinthető.
2001. szeptember 5. - október 3.

Ernst Múzeum

Jegyek
2001. szeptember 3. - szeptember 22.
Előző kiállítás

"Papírmunka" - Lévai Nóra képzőművész kiállítása

2001. szeptember 6. - október 7.
Következő kiállítás

"Három nézõpont" fiatal magyar képzõmũvészek kiállítása