Baráz Tamás és Erős Apolka Munkácsy Mihály-díjas szobrászművészek, Farkas Ádám egykori tanítványainak exkluzív tárlatvezetése
„A Mester és hallgatójának viszonya tánclépések sokasága. Odafordulás és figyelem. Negyed évszázad távlatából, könnyednek hat a koreográfia, ami elvezet a szobrászat dallamán.”
A kortárs magyar szobrászművészet egyik legkiemelkedőbb, nemzetközileg is elismert képviselője, Farkas Ádám (1944) Kőben, fában, fémben című kiállítása az eddigi hat évtizedes életmű jellegzetes fordulópontjait, formai átalakulásait emeli középpontba. Az 1960-as évektől induló, majd egymást követő alkotói periódusok emblematikus művei mellett a legújabb, köztük a 2024-ben készült plasztikák is láthatóak. Ezek nemcsak az alkotóművészt foglalkoztató legfrissebb szobrászati kérdéseket reprezentálják, hanem a gesztus teremtő értékét kihangsúlyozva elősegítik a korábbi évtizedek munkásságának újraértelmezését.
Farkas Ádám művészetében alapvető tájékozódási mérce a természet és annak törvényszerűségei. Ez kezdetektől fogva végigkísérte egész alkotói pályáján, és fokozatosan vált gondolkodásában egyre tudatosabbá, sőt egy idő múlva sajátos rendszert alkotó művészetelméletének alapjává.
A tárlatvezetés során nemcsak megismerhetjük az egyes alkotások megszületésének körülményeit, hanem lépésről-lépésre követhetjük azt a belső logikát, amely mind a mai napig jellemzi ezt a következetesen alakuló életművet.
A kiállítás kurátora hosszabb ideje foglalkozik Farkas Ádám munkásságával, számos jelentős kiállítás rendezésében közreműködött, és a művészről szóló, 2017-ban megjelent monográfia szerzője.
https://mucsarnok.hu/farkas_adam