FINISSZÁZS Derkovits - most

Kép­ző­mű­vé­sze­ti ösz­tön­dí­ja­sok ki­ál­lí­tá­sa

Va­sár­nap, 16 óra 2013. május 12-én zár a Der­kovits - most című ki­ál­lí­tá­sunk. A kép­ző­mű­vé­sze­ti ösz­tön­dí­ja­sok ki­ál­lí­tá­sát az elő­adó­mű­vé­sze­ti ösz­tön­dí­ja­sok köz­re­mű­kö­dé­sé­vel zár­juk: Szűcs Péter Fis­cher Annie ösz­tön­dí­jas kla­ri­nét­mű­vész és Oláh Tzumo Árpád La­ka­tos Ab­la­kos Dezső ösz­tön­dí­jas jazz-zon­go­ris­ta mű­so­rá­val. Előt­te Ta­kács Szil­via pub­lic art pro­jekt­jé­be kap­cso­lód­hat­nak be a lá­to­ga­tók.

A fi­nisszá­zson ked­vez­mé­nyes, 500 Ft-os be­lé­pő­vel lehet részt venni.

PROG­RAM:

14 órá­tól
Ta­kács Szil­via
Hor­doz­ha­tó és Fest­he­tő Házak és Fák
A szob­rász­mű­vész pub­lic art pro­jekt­jét a Mű­csar­nok te­re­i­ben foly­tat­ja

16 órá­tól
Szűcs Péter
Fis­cher Annie ösz­tön­dí­jas kla­ri­nét­mű­vész elő­adá­sa

- Vajda Ger­gely: Fény-ár­nyék re­me­gés
- Lu­ci­a­no Berio: Lied
- Bol­csó Bá­lint: Pas­sa­cag­lia
- Steve Reich: New York Coun­ter­point
Tech­ni­kai köz­re­mű­kö­dő Bol­csó Bá­lint

Oláh Tzumo Árpád
La­ka­tos Ab­la­kos Dezső ösz­tön­dí­jas jazz zon­go­ris­ta elő­adá­sa

- saját szer­ze­mé­nyek és imp­ro­vi­zá­ci­ók


Ta­kács Szil­via Bu­da­pest kü­lön­bö­ző ré­sze­i­ről ké­szí­tett kis pél­dány­szá­mú dom­bor­mű­vei közül ez al­ka­lom­mal né­há­nyat a Der­kovits – most ki­ál­lí­tás prog­ram­jai ke­re­té­ben a lá­to­ga­tók fes­te­nek ki. A fest­he­tő szob­ro­kon a Mű­csar­nok épü­le­te, a Vá­ros­li­get és egyéb kör­nyék­be­li épü­le­tek je­len­nek meg. Az el­ké­szült kép­ző­mű­vé­sze­ti al­ko­tá­sok kü­lön­le­ges­sé­ge a közös munka, mely­ben az utol­só előt­ti fá­zist, a szí­ne­zést min­den­ki saját el­kép­ze­lé­se sze­rint vé­gez­he­ti el. S ezzel még nincs vége, hi­szen a ki­fes­tett dom­bor­mű­vek el­vi­he­tők, így szü­le­té­sük tör­té­ne­té­nek utol­só ál­lo­má­sa az lesz, ami­kor ott­hon a sze­mé­lyes térbe ke­rül­nek. A tár­gyak ván­dor­út­ját nyo­mon kö­vet­het­jük a szob­rász pro­jekt blog­ján.

Szűcs Péter kla­ri­nét­mű­vész 2008-ban ki­tün­te­té­ses dip­lo­mát szer­zett a Liszt Fe­renc Ze­ne­mű­vé­sze­ti Egye­te­men Varga Ist­ván és Dit­trich Tibor nö­ven­dé­ke­ként. Rend­sze­re­sen fel­lép kül­föl­di vá­ro­sok mel­lett a Bu­da­pes­ti Ta­va­szi Fesz­ti­vál, a Ko­runk Ze­né­je Fesz­ti­vál és a Ma­gyar Rádió kon­cert­so­ro­za­ta­in. Re­per­to­ár­ja alap­ve­tő­en 20. és 21. szá­za­di ze­ne­szer­zők mű­ve­i­re épül, így szá­mos mű be­mu­ta­tó­ja, ma­gyar­or­szá­gi be­mu­ta­tó­ja és rá­dió­fel­vé­te­le fű­ző­dik a ne­vé­hez.

Oláh Tzumo Árpád (1980) Bu­da­pes­ten szü­le­tett, csa­lád­já­ban több ze­nész is van, édes­ap­ja, idő­sebb Oláh Árpád jazz­do­bos. A Wei­ner Leó Kon­zer­va­tó­ri­um­ban foly­ta­tott klasszi­kus zenei ta­nul­má­nya­it 1996-ban meg­sza­kí­tot­ta és jazzt kez­dett ta­nul­ni Már­kus Tibor fel­ügye­le­te alatt az Erkel Fe­renc Ze­ne­is­ko­lá­ban.
2001 végén ösz­tön­dí­jat ka­pott a Berk­lee Col­l­e­ge of Music-ra, és két évig ta­nult Bos­ton­ban. Ta­ná­ra volt - töb­bek kö­zött - Jo­anne Brac­ken. Innen fel­vé­te­li­zett 2003-ban az Egye­sült Ál­la­mok leg­na­gyobb jazz-in­té­ze­té­be, a Her­bie Han­cock, Wayne Shor­ter és Te­ren­ce Blanc­hard által ve­ze­tett The­lo­ni­o­us Monk Ins­ti­tu­te-ba.
2011-ben meg­hí­vást ka­pott, hogy ok­tas­son a Snét­ber­ger Zenei Te­het­ség Köz­pont­ban, amely éven­te 60 roma fi­a­tal­nak nyújt le­he­tő­sé­get zenei te­het­sé­ge ki­bon­ta­koz­ta­tá­sá­ra.

A zenei prog­ra­mok együtt­mű­kö­dő part­ne­re a Fil­har­mó­nia Bu­da­pest Non­pro­fit Kft.
2013. május 12.

Műcsarnok

Jegyek
2013. május 9.
Előző program

Alkotni - most.?!

2013. május 29.
Következő program

Roberto Enrico: Kalandorok